0
Вплив класицизму на культурний процес Європи 33

Вплив класицизму на культурний процес Європи

Наявність:
В наявності
60 грн.

Скачати курсову роботу

Категорія: Історія

План:

1.Класицизм як культурно-історична епоха.
1.1.Соціально-історичні передумови виникнення класицизму.
1.2.Характеристика класицизму.

2.Художньо-естетична система класицизму.
2.1.Естетична складова класицизму.
2.1.Художнє мистецтво як відтворення естетики класицизму.

3.Класицизм і Україна.

I. КЛАСИЦИЗМ ЯК КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА ЕПОХА.

Класицизм (від лат. classicus – взірцевий) – художній напрям, який виникає в епоху становлення та укріплення європейських монархій і опирається на норми та зразки античного мистецтва. Класицизмом називають також періоди і тенденції в історії європейської художньої культури, коли форми античного мистецтва стають естетичним еталоном.
Протягом трьох віків (поч. з XVI ст. – до 30-х XIX ст.) класицизм пройшов декілька етапів розвитку, пережив значні зміни. В XVII ст. класицизм був тісно пов’язаний з дворовою культурою французької абсолютистської держави. В цей період формувалася нормативна естетика, яка потребувала від мистецтва виконання певних законів та правил. Художні образи класицизму відрізнялися логікою і гармонією самовираження. Для архітектури класицизму (Ф. Мансар і А. Ленотр – автори дворово-паркового ансамбля у Версалі) були притаманні чіткість, геометрична правильність об’ємів, регулярність планування. В живописі (Н. Пуссен, К. Лоррен) популярним стало логічне завершення сюжету, ясна врівноважена композиція, лінійно-об’ємне планування, підкорення ролі кольору. В літературі та драматургії (П. Корнель, Ж. Расін, Ж. Б. Мол’єр) панувало правило трьох начал: часу, місця і дії; жанри ділилися на “високі” (трагедія, епопея, ода) і “низькі” (комедія, баллада, сатира). Принципи классицизму утверджуються в усіх видах мистетцтва.
З другої половини XVIII ст. класицизм пов’язаний з революційними виступами буржуазії по всій Європі, з відстоюванням нею ідеалів політичної свободи, національної незалежності, соціальної справедливості. В мистецтві звучать ідеї свободи, стверджуються права особистості. Класицизм перестає бути замкнутим, ізольованим художнім виявом, а тісно пов’язується з барокко, рококо, сентименталізмом, народною культурою різних європейських країн. Подібний взаємозв’язок значно збагатив класицизм, зробив його більш вільним від правил і жорстоких норм. В цей період в європейській культурі лунають імена Ф. Шиллера, І. Гете, В. Моцарта, І. Гайдна, Л. ван Бетховена, Ж. Л. Давида та багато інших.

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Вплив класицизму на культурний процес Європи”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 4 =

Переглянуті недавно
© Всі права захищені - 2024, Офіс Алекс
Розробник
Контакти
Зворотній дзвінок

Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік. Ми також ділимося інформацією про використання вами нашого сайту з нашими партнерами в соціальних мережах, рекламі і аналітиці.

Погоджуюсь