Скачати курсову роботу
ЗМІСТ
Стор.
ВСТУП.
РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1.1. Сутність і форми зовнішньоекономічної діяльності………………… 5
1.2. Зовнішньоекономічна діяльність як об’єкт
макроекономічного регулювання………………………………………. 6
1.3. Нормативно-правова база зовнішньоекономічних зв’язків України… 12
РОЗДІЛ ІІ. ОЦІНКА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ
2.1. Економічне співробітництво України з Європейським Союзом…….. 15
2.2. Товарна структура експорту та імпорту України з країнами СНД…… 22
2.3. Відносини України з МВФ……………………………………………… 27
РОЗДІЛ ІІІ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ
3.1. Перспективи торгівельних відносин України в системі СОТ………… 32
3.2. Шляхи покращення зовнішньоекономічної діяльності в Україні…… 38
ВИСНОВКИ ……………………………………………………………………………………………………… 44
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Зовнішньоекономічна діяльність України – це її взаємообмін з країнами світу продуктами матеріального виробництва, послугами, інформацією на основі міжнародного поділу праці, а також співдружність політичних органів, що направлена на ефективне вирішення, як особистих проблем громадян, так і глобальних проблем людства.
Міжнародні зв’язки – поліфункціональні, вони виконують функції щодо органічного інтегрування у всесвітні структури з метою закріплення миру та безпеки, ефективного розвитку економіки, науки, освіти та культури, формуванню єдиного екологічно чистого простору Землі, задоволення особистих потреб громадян та суспільства України в цілому.
Загалом, у наш час потрібно всебічно розглядати зовнішні зв’язки не тільки міжнародним економістам, прогнозуючим глобальні тенденції ринків зарубіжних держав, але і національним виробникам, продукція яких має потенціал виходу на міжнародні ринки збуту. Знання основ зовнішньоекономічних зв’язків необхідне для вивчення кон’юнктури світового ринку, для оцінки інтенсивності фінансових потоків, визначення стратегічного напрямку розташування представництв в іноземних державах та ін.
Дана тема є досить актуальна на сьогоднішній день, оскільки надання Україні статусу ринкової економіки, поглиблення науково-технічного прогресу, співробітництво нашої країни з іншими державами світу, міжнародними організаціями, економічними об’єднаннями є основним пріоритетом зовнішньоекономічної інтеграції.
Дану проблему вивчали такі вчені, як: Новицький В.Е., Козак Ю.Г. Коломацька С.П. та інші. Досить чітко дав визначення поняттю «зовнішньоекономічна діяльність» Новицький В.Е., який твердив, що ЗЕД – це форма господарювання, яка виходить за межі національних кордонів і пов’язана з залученням до багатоетапного циклу економічних відносин різнонаціональних їхніх суб’єктів.
Метою курсової роботи є обґрунтування теоретичних засад зовнішньоекономічної діяльності, оцінка ЗЕД України та визначення перспектив її розвитку.
Для досягнення поставленої мети у курсовій роботі поставимо такі завдання:
1. аналіз основних форм зовнішньоекономічної діяльності, як стан інтеграції країни у світовий простір. В наслідок того, що міжнародні економічні відносини існують в таких трьох формах: міжнародна торгівля, міжнародна міграція робітничої сили та міжнародний рух капіталу, аналіз цієї діяльності являє собою багатогранний процес;
2. охарактеризувати зовнішньоекономічну діяльність як об’єкт макроекономічного регулювання;
3. показати як регулюється ЗЕД нормативно-правовими документами;
4. охарактеризувати економічне співробітництво України з Європейським Союзом, товарну структуру експорту-імпорту з країнами СНД, відносини України з МВФ;
5. проаналізувати перспективи торгівельних відносин України в системі СОТ і вступ нашої держави в цю організацію;
6. знайти і охарактеризувати шляхи покращення зовнішньоекономічної діяльності в Україні.
Предметом дослідження є зовнішньоекономічна діяльність України, об’єктом – зовнішньоекономічні відносини.
При висвітленні поставлених питань, у курсовій роботі використовувалися такі методи: індуктивний, дедуктивний, літературний, статистичний, порівняльний, метод аналізу і синтезу, табличний і графічний аналіз даних.
Гарантія повернення коштів.
В разі, якщо файл, який ви отримали, не відповідає опису або взагалі не відкривається, ми вишлемо робочий файл або повернемо вам гроші.