Історія дипломів

Ніщо не вказує на статус людини так, як диплом. У якій би ситуації людина не опинилася б, отримана освіта залишається з нею і дає певні перспективи. Навчання може підтверджуватися різними документами, наприклад, атестатом про закінчення курсу навчання. Однак саме слово «диплом», так само як і вираз «дипломований спеціаліст», викликають повагу. Власне кажучи, і сам документ виглядає переконливо завдяки своєму дизайну. За часів Радянського Союзу дипломи навіть ззовні відрізнялися залежно від вмісту вкладиша і відповідно знань та умінь випускника.
Кожна престижна навчальна установа здавна прагнула надати своєму випускнику якомога більш солідний диплом.
Особливо вражають фахівців-дипломатиків, які досліджують документи, дипломи європейських університетів ХІХ століття. Вони представляли собою дві різьблені дощечки, обтягнуті шкірою. Виробництво таких дипломів було мистецтвом! У порівнянні з ними різні посвідчення, які в наш час роздруковують на пластику, картоні або просто офсетному папері формату А4, виглядають жахливо.
Не минули величну історію дипломів і курйози. Наприклад, існував диплом, який свідчив про право на володіння і управління гужовим транспортом. А в часи перебудови дипломи видавалися дітям замість свідоцтва про народження. Зрозуміло, народження дитини в ті смутні часи було теж досягненням, а резолюція завести багатодітну сім’ю межувала з подвигом, однак чому диплом за ці досягнення виписувався не батькам, а дитині, – залишається питанням.
Можливо, саме через такі кумедні випадки цінність цього документа почала неухильно знижуватися. Зараз дипломи про присвоєння наукового ступеня і навіть дипломи Нобелівських лауреатів іменуються «корочками» та їх виробництво в друкарнях поставлено на потік. Мало того, бланків друкують значно більше, аніж замовляють вузи, і надлишок цієї продукції йде «наліво». Звичайно, такі дипломи про особливі заслуги свідчити ніколи не будуть.
Хоча чи варто купувати диплом, витрачати досить значну суму грошей, якщо цілком легально можна роздрукувати самому собі диплом, пройшовши спеціальні курси дистанційного навчання та здавши тести через Інтернет? Такий диплом може обійтися в певну суму грошей, а може бути зовсім безкоштовним. Його, як і будь-який інший диплом, можна повісити в рамочці на стіну.
Дипломи – це все-таки вишукана прикраса. Якщо дизайн внутрішньої сторони документа суворо регламентований, то зовнішня оболонка може бути будь-якою, у тому числі і з цікавим та помітним оформленням. Особливо це стосується дипломів, які видають комерційні вузи. Бажаючи привернути до себе якомога більше уваги, продемонструвати відміну від класичних державних навчальних закладів, вони прагнуть максимально виділитися серед інших, у тому числі за рахунок зовнішнього вигляду дипломів, які вони видають. Такий спосіб можна вважати найбільш простим і недорогим – досить сплатити послуги фахівця, який придумає оригінальний дизайн для «корочки».
Іноді дизайнери розробляють диплом, який виготовляють в однині – наприклад, для коронованої особи. Такий диплом – це свідчення не стільки рівня освіти, скільки визнання і пошани.
До наших днів дійшли унікальні дипломи, які мають вигляд відлитих з металу плит. Такі дипломи неможливо було не лише зрушити з місця, але навіть відкрити без сторонньої допомоги. Зате і вкрасти такий документ або втратити його було вельми проблематично. На відміну від аналогічних документів сучасності.

Категорії:
Статті
© Всі права захищені - 2024, Офіс Алекс
Розробник
Історія дипломів
Контакти

Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік. Ми також ділимося інформацією про використання вами нашого сайту з нашими партнерами в соціальних мережах, рекламі і аналітиці. Детальніше політика конфіденційності описана за цим посиланням.

Погоджуюсь