Зовнішня політика Туреччини на сучасному етапі

60 грн.

Скачати курсову роботу

Купити в 1 клік
Додати в бажання
Додати в порівняння
Категорія:Юриспруденція

ЗМІСТ

Вступ………………………………………………………………………………………………………….3

Розділ 1. Західний вектор у зовнішній політиці Туреччини………………………….6
1.1 Взаємовідносини з країнами ЄС…………………………………………………………….6
1.2 Кіпрська проблема……………………………………………………………………………….11

Розділ 2. Євроатлантична політика Туреччини………………………………………….14
2.1 Діяльність Туреччини в рамках НАТО…………………………………………………14
2.2 Турецько-американські відносини……………………………………………………….16

Розділ 3. Регіональна політика Туреччини. Відносини з іншими країнами…20
3.1 Політика Туреччини на Близькому і Середньому Сході……………………….20
3.2 Інтереси Туреччини в Чорноморсько-Каспійському регіоні і на Кавказі.24
3.3 Взаємовідносини Туреччини та Російської Федерації…………………………..26

Висновки………………………………………………………………………………………………….31
Список використаної літератури……………………………………………………………….33

ВСТУП

Туреччина, через своє географічне розташування між Європою та Азією, а також реальну можливість здійснювати контроль над стратегічно важливими чорноморськими протоками та, водночас, представляти величезну територію, населену десятками етнічних груп, була в ретроспективі ареною протистояння провідних європейських держав. Сьогодні унікальність стратегічного місцезнаходження держави між Близьким і Середнім Сходом, Південною Європою та Західною Азією визначає багатогранність зовнішньої політики Туреччини, пріоритетами якої є відносини із США та Європейським Союзом, із молодими тюркомовними країнами Співдружності Незалежних Держав.
Відповідно до свого геополітичного і геоекономічного становища, Туреччина має свої інтереси і вплив у таких регіонах, як:
– Середній і Близький Схід та Каспійський регіон, які мають найбільш важливі нафтові ресурси у світі;
– Середземноморський регіон, який є перетином важливих морських комунікацій;
– Чорноморський регіон та Турецькі протоки, через які проходять важливі енерготранспортні магістралі;
– Балкани, які зазнали структурних змін унаслідок розпаду Радянського Союзу та Югославії;
– Кавказ та Центральна Азія, які мають як багаті природні ресурси, так і етнічні конфлікти;
– особливе місце у політиці Туреччини займає процес інтеграції у західні структури.
Актуальність даної тематики полягає в тому, що вивчення зовнішньої політики Туреччини, як держави, що знаходиться у перехідній зоні від Європи до Азії, необхідне для розуміння сутності подальшого формування нової системи міжнародних відносин і прогнозування сил на регіональному, континентальному та глобальному рівнях.
Мета дослідження полягає у комплексному аналізі закономірностей формування і реалізації зовнішньої політики Турецької Республіки.
Завдання дослідження:
– дослідити західний вектор у зовнішній політиці Туреччини, взаємовідносини з країнами ЄС;
– проаналізувати євроатлантичну політику Туреччини;
– дослідити регіональну політику Туреччини.
Об’єктом дослідження є Турецька Республіка.
Предметом аналізу стала зовнішньополітична стратегія офіційної Анкари.
Методи дослідження. У дослідженні для аналізу моделі зовнішньополітичної стратегії Турецької Республіки був використаний системний підхід, який обумовив необхідність творчого застосування таких методів аналізу, як історичний, функціональний, нормативно-ціннісний, інституційний та геополітичний. Застосування історичного методу дозволило виділити загальні й найзначніші історичні факти і тенденції розвитку зовнішньополітичної стратегії Туреччини. Інституційний метод визначив роль найважливіших структур турецького парламенту, політичних партій, збройних сил, суспільних організацій у формуванні і реалізації зовнішньої політики Туреччини. За допомогою функціонального методу було виявлено можливість впливу Туреччини через недержавні і державні інститути. Нормативно-ціннісний метод дозволив дати оцінку різним угодам та договорам Турецької Республіки з іншими сторонами. Вживання геополітичного методу дозволило визначити важливість базових проблем Туреччини у процесі реалізації регіональної політики.
Дослідженню зовнішньої політики Туреччини на сучасному етапі присвячені роботи американських науковців Ніколь та Хаджа Поп, Стоуна та Турана, російських науковців: Авакова Р.М., Гумпеля В., Задонського С.М., Мартова М.М. та ін, українських дослідників: Воловича О., Кримського А., Побережного В. та ін.
Практичне значення отриманих результатів визначається можливістю використання наукових положень і висновків дослідження у діяльності зовнішньополітичних відомств, а також науково-дослідних інститутів та вищих навчальних закладах України.
Структура роботи. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаної літератури. Перший розділ присвячений західному вектору зовнішньої політики Туреччини, у другому розділі розглядається євроатлантична політика Туреччини, третій розділ присвячений регіональній політиці Туреччини.

1. Оплата на сайті проводиться в режимі онлайн у будь-який можливий спосіб при оформленні замовлення. Обрати спосіб оплати можна на сторінці оформлення платежу та зазначення даних клієнта.

2. Доставка електронних файлів проводиться протягом 15 хвилин з моменту отримання та підтведження оплати з боку платіжної системи. В разі, якщо листа немає, потрібно перевірити папку СПАМ. Якщо і там немає, напишіть нам на пошту або в онлайн чат, зазначивши назву файла, час та спосіб оплати. Ми вишлемо вам листом у відповідь.

3. Усі текстові документи, надані виключно в якості зразка з метою ознайомлення та допомоги при написанні власних наукових досліджень.

Гарантія повернення коштів. В разі, якщо файл, який ви отримали, не відповідає опису або взагалі не відкривається, ми вишлемо робочий файл або повернемо вам гроші.

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Зовнішня політика Туреччини на сучасному етапі”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + eighteen =

грн.
© Всі права захищені - 2024, Офіс Алекс
payment
Кнопка звʼязку
Замовити дзвінок
Повідомлення успішно відправлено
Ми перетелефонуємо вам найближчим часом.