Нова посилена угода між Україною та ЄС особливості переговорного процесу та перспективи асоціації

60 грн.

Скачати курсову роботу

Купити в 1 клік
Додати в бажання
Додати в порівняння
Категорія:Юриспруденція

ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1. Етапи та особливості переговорів між Україною та ЄС стосовно нової посиленої угоди……………………………………………………………..6
1.1. Створення інституційних засад переговорного процессу…………….…6
1.2. Позиції сторін……………………………………………………………….8
РОЗДІЛ 2. Угода про асоціацію як організаційно-правовий механізм відносин ЄС з третіми країнами…………………………………………………………………………..16
РОЗДІЛ 3. Перспективи політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та ЄС………………………………………………………………..…24
3.1. Формування зони вільної торгівлі – як ключовий елемент нового базового договору………………………………………………………………..24
3.2. Лібералізація візового режиму між Україною та ЄС……………………..28
3.3. Порядок денний асоціації Україна–ЄС…………………………………….31
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………35
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ…………………..37

ВСТУП
Членство в Європейському Союзі вже майже 20 років залишається стратегічною метою для України. За ці роки було реалізовано велику кількість різноманітних спільних проектів, підписано важливих документів як для України, так і для Європейського Союзу, поступово здійснювалися реформи на шляху до європейських стандартів. Україна намагалася виконувати усі поставлені перед нею вимоги, однак чіткої відповіді стосовно її майбутнього у напрямку європейської інтеграції так і до сьогодні не отримала.
Важливим документом у двосторонньому співробітництві Україна – ЄС була Угода про партнерство та співробітництво, яка була підписана 1994 року, а вступила в силу у 1998 році. Для окреслення практичних кроків на шляху до реформування у 2005 році сторони підписали План дій Україна-ЄС, який став так званою дорожньою картою запланованих змін для України. Обидва важливі для співробітництва документи були обмежені у часі. У зв’язку з цим вже з березня 2007 року Україна і Європейський Союз розпочали вести переговори стосовно укладання нового базового договору. Переговорний процес супроводжувався як певними проблемами, так і окремими досягненнями для України.
Отож, варто детальніше розглянути новий документ між Україною та Європейським Союзом, особливості переговорного процесу, щоб проаналізувати на якому етапі інтеграційного процесу знаходиться Україна на сьогодні та визначити перспективи політичної асоціації та економічної інтеграції в подальшому.
Актуальність даної теми. У зв’язку з тим, що на сьогодні Україна веде переговори стосовно нового базового договору і питання його підписання стоїть на порядку денному в українського уряду, постає потреба у необхідності його наукового аналізу. Завдяки цьому можна буде спрогнозувати, коли ж Україна вступить до ЄС і чи відбудеться це взагалі. У цьому контексті важливим елементом аналізу є порівняльна характеристика угоди про асоціацію українського зразка зі схожими угодами з іншими європейськими та неєвропейськими країнами. Відповідно, дослідження даного питання та аналіз документу та його складових дасть відповідь на такі питання, як: на якій стадії переговорного процесу знаходяться сторони стосовно підписання Угоди, коли Україна її підпише і чи буде у ній зазначено перспективи майбутнього членства; які проблеми ще потрібно вирішити на шляху до європейської інтеграції.
Метою роботи є аналіз Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема розгляд позицій сторін, особливостей переговорного процесу, проблем та досягнень України на шляху її підписання.
Завданнями написання роботи є:
• визначити особливості переговорного процесу між Україною та ЄС стосовно підписання Угоди про асоціацію;
• проаналізувати позиції сторін;
• розглянути та проаналізувати угоди про асоціацію ЄС з європейськими та неєвропейськими державами;
• проаналізувати процес формування зони вільної торгівлі як ключового елементу Угоди про асоціацію;
• визначити перспективи політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та ЄС.
Об’єктом дослідження є відносини між Україною та Європейським Союзом.
Предмет роботи – Угода про асоціацію як організаційно-правовий механізм відносин ЄС з третіми країнами, зокрема з Україною.
Методи дослідження. Мета дослідження та характер поставлених завдань зумовили необхідність використання таких методів, як: описовий для загальної характеристики переговорного процесу стосовно укладання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС; хронологічний, який допомагає розглянути процес підготовки нового базового договору. Зокрема береться до уваги часовий проміжок з 2006 року до 2011 року. Не менш важливим є метод порівняльного аналізу, який дозволяє розглянути європейські угод про асоціацію з третіми країнами та визначити відмінності між угодами з європейськими та неєвропейськими державами.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в ґрунтовному аналізі підготовчого процесу щодо укладання нового базового договору двосторонніх відносин України та ЄС, визначенні позиції сторін, розгляді проблем на шляху до його підписання.
Стан наукового вивчення проблеми. Україна співпрацює є ЄС майже 20 років, однак, на сьогоднішній день відсутні глибокі концептуальні дослідження, пов’язані з темою даною роботи. Звичайно, досить багато спеціалістів в даній галузі вивчили окремі аспекти взаємовідносин України та ЄС. Написано досить багато статей, присвячених окремим аспекта даної тематики. Зокрема, статті О. Бабаніна, К. Єлісєєвого, О. Сушка, О Саліженка, польських спеціалістів. М. Ярошкевич та П. Куспуса. Проаналізували новий базовий договір такі експерти як: О. Сушко, Р. Хорольський, О. Шумило, І. Шевляков. Не зважаючи на це, необхідним залишається ґрунтовний аналіз цієї теми, чого до сьогодні не було здійснено.
Джерельною базою роботи є Спільні звіти про прогрес у переговорах стосовно нової посиленої угоди між Україною та ЄС, Порядок денний асоціації Україна – ЄС, Заява Верховної Ради України “Про започаткування переговорів між Україною та ЄС щодо укладення нового базового договору”,
Висновки Ради ЄС щодо переговорів стосовно нової посиленої Угоди між ЄС та Україною, Спільний звіт Спільного Комітету старших посадових осіб щодо прогресу в імплементації Порядку денного асоціації Україна –ЄС Раді з питань співробітництва між Україною та ЄС.
Практичне значення дослідження. Отримані результати можна використовувати у навчальному процесі вищих навчальних закладів у контексті таких тем, як: “Європейська інтеграція України”, “Двосторонні відносини України та Європейського Союзу” і т.п.
Структура роботи. Робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел і літератури.

1. Оплата на сайті проводиться в режимі онлайн у будь-який можливий спосіб при оформленні замовлення. Обрати спосіб оплати можна на сторінці оформлення платежу та зазначення даних клієнта.

2. Доставка електронних файлів проводиться протягом 15 хвилин з моменту отримання та підтведження оплати з боку платіжної системи. В разі, якщо листа немає, потрібно перевірити папку СПАМ. Якщо і там немає, напишіть нам на пошту або в онлайн чат, зазначивши назву файла, час та спосіб оплати. Ми вишлемо вам листом у відповідь.

3. Усі текстові документи, надані виключно в якості зразка з метою ознайомлення та допомоги при написанні власних наукових досліджень.

Гарантія повернення коштів. В разі, якщо файл, який ви отримали, не відповідає опису або взагалі не відкривається, ми вишлемо робочий файл або повернемо вам гроші.

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Нова посилена угода між Україною та ЄС особливості переговорного процесу та перспективи асоціації”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =

грн.
© Всі права захищені - 2024, Офіс Алекс
payment
Кнопка звʼязку
Замовити дзвінок
Повідомлення успішно відправлено
Ми перетелефонуємо вам найближчим часом.